Minimalistická venkovní sauna u Zlína

Tato realizace byla zařazena mezi 40 nejzajímavějších saun v ČR v tištěné knize SAUNA: průvodce světem horkých interiérů. Více informací zde.

Ve spolupráci s investorem - architektem jsme realizovali vestavbu sauny na míru do venkovního wellness na samotě uprostřed lesa na Zlínsku. V České republice se jedná o unikátní projekt norské chaty HYTTA, ke které privátní wellness náleží.

Základním požadavkem byla sauna v minimalistickém designu ze světlého dřeva dle zaslané vizualizace. Pro výrobu sauny bylo použito dřevo ze severské olše. Boční stěny sauny tvoří vertikálně kladené olšové saunové palubky o profilu 15x90 mm. Zadní stěna, strop, lavice, výplně a rošt jsou vyrobeny z olšových desek v kombinaci profilů 21x90 a 28x90 mm, a to atypicky tak, aby působily jednotně. V sauně nejsou použity standardní rohové lišty, jedná se tedy o tzv. bezlištové provedení, které klade mnohem větší důraz na přesnost při výrobě a montáži.

Dalšími zajímavými prvky v interiéru sauny jsou zaoblené hrany lavic pro pohodlné sezení a nenápadná zádová opěrka nad horní lavicí, ve které je umístěno decentní LED osvětlení.

Vzhledem k velkému čelnímu prosklení, díky kterému lze při saunování nerušeně pozorovat přírodu, bylo zapotřebí použít kamna s příkonem 10,5 kW. Konkrétně se jedná o model estonského výrobce HUUM Hive Mini. Topné spirály v kamnech jsou chráněny před rozpadajícími se kameny speciálním vzduchovým tunelem. Drobným, ale důležitým detailem, je použití speciálních saunových kamenů oblého tvaru.

Saunová kamna včetně osvětlení jsou ovládána systémem chytré domácnosti, stejně jako technologie v přiléhajícím objektu. Aby byly dodrženy bezpečnostní standardy, je ve dveřích nainstalováno speciální bezpečnostní čidlo.

Součástí wellness domku je kromě sauny také terasa, sprcha a vestavěná ochlazovací káď. Nechybí tedy nic, co je třeba k nerušenému rozjímání a relaxu. A nakonec to nejlepší, wellness si společně s norskou chatou můžete pronajmout a vyzkoušet na vlastní kůži!

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!