Tmavá prosklená sauna

Čím tmavší, tím lepší – tak znělo zadání našeho klienta z Prahy-východ, pro kterého jsme realizovali prosklenou vestavěnou saunu. Abychom docílili požadovaného efektu, společně jsme pro obklad stěn a stropu vybrali široké saunové palubky z olše THERMOWOOD 15x120 mm ve speciálním kartáčovaném provedení, díky kterému krásně vynikne přirozená struktura dřeva. Kombinace úprav dřeva THERMOWOOD a kartáčováním navíc zaručuje barevnou stálost a životnost i několik desítek let. Lavice, opěrky a rošt byly vyrobeny z tmavých lavicových desek osika THERMOWOOD o profilu 28x90 mm.

Dominantou sauny je velké čelní prosklení, které je po stranách a nahoře uchyceno v masivním tmavém dřevěném rámu, přičemž k podlaze je uchyceno bezlištově. Prosklené stěny v saunách jsou čím dál populárnější, a to hlavně díky tomu, že saunu efektivně propojí s interiérem. Jelikož se v sauně neměl nacházet žádný světlý prvek, použili jsme speciální panty sklo-sklo a magnetickou západku v černém matném provedení

Nesměli jsme samozřejmě zapomenout ani na osvětlení. Zvoleny byly LED pásky vyzařující příjemnou teplou bílou barvu. Umístěny jsou za zádovými opěrkami a v přední hraně horní lavice. Praktickou výhodou je možnost rozsvícení jednotlivých LED pásků nezávisle na sobě.

Saunová kamna HARVIA Legend Home disponují výkonem 11 kW, což je dostatek na to, aby byla sauna během 45 minut vytopena na provozní teplotu. Jedná se o novinku ze sortimentu finského výrobce HARVIA. Vysoký koš, ve kterém je naskládáno 100 kg saunových kamenů, je vyroben z oceli a svým designem se odkazuje na tradiční finské saunování. Vysoká kapacita kamenů umožňuje častější polévání vodou a využívání parních nárazů. 

Kamna jsou ovládána za pomoci řídící jednotky HARVIA Xenio CX170 WIFI. Jak již název napovídá, kromě standardního ovládání přes v rámu zabudovaný ovládací panel, lze saunu ovládat i vzdáleně přes mobilní aplikaci MyHarvia.

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!