Solné stěny na míru

Sůl nad zlato

Himalájská sůl kamenná má pro lidské tělo léčivé účinky. Nesouvisí to však s její konzumací, jak by si někdo mohl leckdo mylně myslet. Zdravotní benefity plynou z fyzické přítomnosti soli v našem okolí. Čím více himalájské soli v našem okolí je, tím více krystalů se do ovzduší dostane a tím více z ní náš organismus může těžit. To je koneckonců důvod, proč je nejvýhodnější do prostoru umístit solný panel nebo dokonce celou solnou stěnu, která se skládá z jednotlivých solných cihel, jejichž nejběžnější rozměr je 20x10 cm. Himalájská sůl se těží v solných dolech v Pakistánu.

Benefity himalájské soli

posilování imunity
pozitivní vliv na dýchací cesty
zlepšení kvality spánku
podpora léčby kožních a alergických onemocnění
zvláčnění pleti
zpomalení stárnutí
navození atmosféry jako kdybyste právě byli u moře
krásný designový prvek v interiéru

Solná stěna v sauně nebo v interiéru

Umístění solné stěny v sauně s sebou nese zdravotní benefity. Jelikož je v sauně vyšší teplota, mikročástice soli se do vzduchu uvolňují ve větším množství. Solná stěna je však v sauně ceněna také s ohledem na to, že se jedná o vizuálně zajímavý a originální prvek, kterou navíc umocňuje její podsvícení LED pásky. Fakticky pak v sauně nepotřebujete jiný zdroj světla. Svůj význam má také umístění velké solné stěny do odpočívárny, kde trávíme více času než v potírně a tím pádem dýcháme mikročástice soli po delší dobu. Solnou stěnu je možné umístit například do ložnice (typicky nad postel), obývacího pokoje nebo třeba do masážních salónů, barů nebo kaváren

Unikátní bezlepidlová technologie

Při montáži solných stěn a panelů využíváme unikátní bezlepidlovou technologii. Solné cihly na sebe tedy nelepíme, ale používáme speciální kolejnice, do kterých zasouváme cihly s drážkami. Proč?

Každé lepidlo je svým způsobem toxické a tím spíše pokud je použito v teplém prostředí sauny.

Solné cihly lze jednoduše po čase vyměnit nebo je vyndat v případě, že je třeba vyměnit LED podsvícení.

Odpadá riziko, že se solná stěna časem zbortí - lepidlo časem ztrácí pojivý efekt, což může vyústit ke zničení stěny, v horším případě ke zranění.

Poptávkový formulář

Máte zájem o solnou stěnu na míru? Dejte nám vědět, jak by měla vypadat! Ozveme se Vám co nejdříve.