Luxusní prosklená sauna u Plzně

Zajímavou zakázku jsme měli možnost realizovat v Plzeňském kraji. Investor měl jasnou představu - luxusní saunu v tmavém provedení s rohovým prosklením do místnosti určené pro privátní wellness.

 Abychom docílili požadovaného tmavého odstínu, zvolili jsme tepelně upravené saunové palubky borovice Radiata THERMOWOOD v širokém profilu 15x140 mm s ostrou hranou. Stejný materiál byl použit i na lavicové desky, ze kterých se vyrábí veškeré interiérové prvky jako lavice, opěrky a rošt. Jedná se o prémiové provedení severského dřeva s přírodní strukturou a velmi tmavým odstínem.

O vytápění sauny se hravě postarají elektrická saunová kamna HARVIA Virta o výkonu 11 kW, která jsou navíc efektivně zakryta na zakázku vyráběnou dřevěnou bezpečnostní ohrádkou. Jedná se o tříplášťová kamna, tudíž bylo možné ohrádku umístit pouhé tři centimetry od vnějšího pláště kamen.

Celkovou vzdušnost a propojení sauny s interiérem místnosti umocňuje celkové čelní prosklení s navazujícím rohem z bezpečnostního kaleného skla. Čiré sklo je po stranách a nahoře usazeno v masivním dřevěném rámu a k podlaze je fixováno bez použití hliníkové lišty, čímž je docíleno precizního detailu.

Osvětlení sauny zajišťují bílé LED pásky, které jsou umístěny v zádových opěrkách a hranách lavic.

Na zadní stěnu pod lavice byly skrytě umístěny dva saunové reproduktory, díky kterým lze při saunování poslouchat relaxační hudbu.

Dominantním prvkem interiérové sauny je podsvícený solný panel, který je vyroben ze solných cihel bez použití lepidla. Toto provedení zajišťuje maximálně přírodní mikroklima v sauně, ale také možnost do budoucna solné cihly vyměnit.

Veškerá technologie v sauně je ovládána systémem chytré domácnosti vzdáleně přes WiFi za použití bezpečnostních prvků.

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!