FAQ - Často kladené otázky

Sauny na míru

1. Je pro mě výhodnější typizovaná sauna nebo sauna na míru?

2. Je pravda, že kamna s ovládáním na plášti nedokážou vytopit saunu na více než 80°C?

3. Nemohu se rozhodnout mezi vytápěním sauny na dřevo nebo na elektřinu. Kterou variantu zvolit?

4. Postavíte mi saunu na míru do koupelny nebo do venkovního wellness domku?

Ano, sauny na míru jsou naše specialita! Pošlete nám více informací a ozveme se Vám s návrhem.

5. Dokážu si saunu postavit sám svépomocí? Dodáváte i jen materiál?

Jsme toho názoru, že funkční saunu si dovede postavit i průměrně zručný kutil, pokud má dostatek informací. Materiál Vám rádi dodáme a nabídneme i odborné poradenství. Více informací v této kategorii.

6. Jak probíhá realizace sauny na míru? Přijedete na zaměření?

Procesem realizace sauny na zakázku Vás rádi provedeme. Jak to bude probíhat, si můžete přečíst v této kategorii

7. Jaký máte názor na prosklení v sauně?

Prosklené stěny se v poslední době těší velké oblibě. Nicméně prosklení v sauně je neizolovaná plocha a je třeba tuto skutečnost při projekci zohlednit zejména při volbě výkonu kamen. Rádi Vám poradíme, aby vše fungovalo tak, jak má.

8. Jaká je vhodná výška privátní sauny?

Sauny se staví pokud možno co nejmenší s ohledem na počet zároveň se saunujících osob. Z tohoto důvodu stavíme privátní sauny se světlou výškou 200 - 210 cm. Vyšší sauny je možné vyrobit, ovšem je třeba počítat s horší výhřevností. Po dohodě můžeme ve vyšší sauně vyrobit tři úrovně lavic, abychom potenciální problémy s teplotou v sauně eliminovali, neboť ideální vzdálenost mezi horní úrovní lavice a stropem je 110 - 120 cm.

9. Chceme si pořídit saunu do sklepa. Je to možné?

Sklepní prostory se většinou vyznačují vyšší vlhkostí a nižší výškou prostoru. Pokud bude výška prostoru alespoň 200 cm, vlhkost stěn maximálně 10 % a atmosférická vlhkost v prostoru maximálně 50 %, pak s instalací sauny ve sklepě není problém.

Sudové sauny

1. Proč bych si měl(a) pořídit sudovou saunu?

Výhody sudových saun jsme pro vás sepsali v samostatném článku na našem blogu.

2. V jakém stavu jsou dodávány sudové sauny?

Naprostou většinu zakázek sudových saun dodáváme již ve smontovaném stavu na paletě. Na místo určení lze pak saunu z auta přesunout jeřábem či autem s hydraulickou rukou. Jsme také schopni paletu opatřit pojezdovými kolečky, kterými lze sjet z plošiny auta a dojet na požadované místo. Ve velmi specifických případech můžeme dodat saunu v rozmontovaném stavu (cena se sníží o cca 2 tis. Kč).

3. Zajišťujete montáž kamen, případně komínu?

Vámi vybranou technologii namontujeme již přímo ve výrobě, abyste s ní neměli zbytečné starosti. Z elektrických kamen, případně ze světel vyvedeme potřebnou kabeláž. Finální zapojení pak zvládne jednoduše dle manuálu jakýkoliv elektrikář, případně můžeme zajistit našeho.

4. Jak je to s vytápěním sauny?

Saunu lze vytápět kamny na dřevo s komínem nebo kamny na elektřinu. Nejpoužívanější typy kamen naleznete ZDE. Pokud se nemůžete rozhodnout, který typ vytápění zvolit, může Vám být nápomocen náš článek na blogu, kde popisujeme jednotlivé výhody a nevýhody. Pokud si kamna nepřejete dodat, rádi Vám dodáme samotnou saunu bez vytápění.

5. Nevyhovují mi nabízené rozměry. Lze vyrobit sudovou saunu na míru? 

Přestože preferujeme prodej našich typizovaných modelů, jsme schopni sudovou saunu v rámci možností vyrobit i atypicky dle Vašeho přání. Pošlete nám, prosím, poptávku se specifikací.

6. Jakou nejdelší sudovou saunu lze vyrobit?

V rámci atypické výroby jsme s ohledem na kapacitu dopravy schopni vyrobit sudovou saunu s maximální vnější délkou 400 cm.