Sauna ve sklepě

V rámci rekonstrukce sklepního prostoru v Praze jsme dostali za úkol realizovat privátní saunu na míru. Sauny ve sklepě většinou nepatří k těm jednodušším, neboť je zapotřebí se vypořádat se stísněným prostorem a vyšší relativní vlhkostí.

 S ohledem na vyšší vlhkost jsme ponechali mezi konstrukcí sauny a stěnami mezeru pro neustálé proudění vzduchu. Jako obkladový materiál stěn a stropu byl zvolen vysoce odolný kanadský jedlovec (hemlock), kterým jsme zároveň obložili i strop před saunou. Pro výrobu lavicových prvků jsme použili osikové desky v tepelné úpravě THERMOWOOD.

Vzhledem k tomu, že do prostoru sauny zasahuje vana, museli jsme zvolit půdorysnou dispozici sauny do tvaru písmene "L". Neznamená to však, že by netradiční tvar sauny snižoval samotný komfort při saunování. Horní lavice o délce 210 cm zůstala nedotčena, přičemž jsme ji navíc doplnili i o spodní patro, kde se budou moci saunovat děti.

O vytápění sauny se starají nejoblíbenější finská kamna HARVIA Vega BC60E (6 kW), která jsou doplněna o řídící jednotku HARVIA C90 v "oldschoolovém" prověřeném designu. Saunování je hlavně o relaxu, a proto je dobré to s osvětlením nepřehánět. V tomto případě bylo použito klasické saunové světlo s cedrovým stínítkem, které je decentně skryto za rohem.

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!