Privátní sauna u Příbrami

Pokud uvažujete o finské sauně a máte k dispozici nestandardní prostor, vestavěná sauna na míru je často jediným řešením, jak tuto představu realizovat. A jelikož jsou sauny na míru naše parketa, potěšilo nás, že jsme mohli realizovat privátní finskou saunu v okrese Příbram.

Sauna je umístěna v samostatném zděném wellness domku v bezprostřední blízkosti sprchového koutu, tudíž s ochlazením po saunování nebude žádný problém. Aby bylo možné do prostoru se saunou a sprchou vstoupit, a také aby byl zachován komfortní prostor pro převlékárnu, bylo zapotřebí postavit falešnou stěnu do tvaru písmene "L". Hluchý prostor v sauně, který tímto vznikl, jsme využili umístěním dlouhé lavice o velkorysé šířce 80 cm. Pokud by však někdo chtěl na této lavici sedět, může si opřít nohy o zásuvnou stoličku, která je k nerozeznání od klasické lavice.

Stěny sauny, strop i celý interiér včetně lavic je zhotoven z olše. Jedná se o severské dřevo s přírodní strukturou bez suků v narůžovělém až medovém odstínu. Jednotný odstín sauny záměrně nabourávají tenké desky v opěrkách z olše THERMOWOOD. Osvětlení zajišťují decentní LED pásky umístěné v zádových opěrkách. Vzhledem k velikosti sauny bylo zapotřebí zvolit kamna o výkonu 9 kW. Jako nejvhodnější byl vybrán model finského výrobce HARVIA Wall E v moderním tmavém lesklém odstínu.

Veškerou technologii v sauně, tedy kamna a osvětlení, ovládá řídící jednotka HARVIA Xenio CX170 WIFI. Jak již název napovídá, kromě samotného ovládacího panelu, který je zapuštěn do vnější falešné stěny, lze saunu kompletně ovládat i na dálku přes mobilní aplikaci My Harvia.

Aby byla zajištěna maximální bezpečnost a kontrola nad saunou, je do skleněného křídla dveří umístěn bezpečnostní dveřní snímač, který nejen zajistí, aby se kamna nenahřívala v případě otevřených dveří, ale také v případech, kdy nebylo zkontrolováno, zda se na kamnech nenachází jiný hořlavý předmět.

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!