Kombinovaná bio sauna z osiky

Pro klienta ze Středočeského kraje jsme měli možnost realizovat vestavěnou kombinovanou bio saunu s čelním prosklením. Sauna je vyvedena v čistém světlém provedení. Pro obklad stěn a stropu byly použity saunové palubky z osiky v širokém profilu 15x120 mm se spárami širokými pouze 4 mm.

Osikové dřevo je pro stavbu saun velmi populární díky své odolnosti a atraktivnímu lesklému odstínu bez suků. Stejná dřevina byla zvolena také pro výrobu interiéru, tedy rámu skla, lavic, opěrek, roštu a ohrádku kamen.

Částečné čelní prosklení dodává sauně vzdušnost, luxusní vzhled a opticky propojuje saunu s koupelnou, která k sauně přiléhá. Prosklení o rozměru o šířce 150 cm je po stranách a nahoře uchyceno v masivním dřevěném rámu, přičemž fixní skleněný element je k podlaze uchycen bezlištově.

Křídlo dveří se otevírá pomocí osikového madla a magnetické západky. Nad prosklenou stěnou se nachází doobklad do stropu z osikových palubek, ve kterém je usazena ventilační mřížka pro odvod vzduchu ze sauny, která zároveň umožňuje snadný přístup k technologii.

Osvětlení zajišťují dva LED pásky v příjemném teplém bílém odstínu rozmístěné do zádové opěrky a přední hrany čelní lavice.

Jak již bylo zmíněno, jedná se o tzv. bio saunu (někdy nazývanou i jako aroma sauna, herbal sauna nebo tropická sauna) vytápěnou speciálními kamny, která kromě klasických topných spirál, které se využívají pro saunování na klasický finský způsob, obsahují i výparník vody, díky němuž se lze saunovat při nižší teplotě s vyšší vlhkostí. Tuto možnost ocení osoby, kterým nevyhovují příliš vysoké teploty, tedy například starší osoby nebo děti. Konkrétně se jedná o kamna z dílny tradičního německého výrobce EOS, typové označení Bi-O Tec W. Ovládání kamen, ale i výparníku zajišťuje řídící jednotka HARVIA Xenio Combi, která je doplněna o variantu WiFi. Umožňuje tedy vzdálené ovládání přes aplikaci MyHarvia.

Chcete také podobnou saunu? Dejte nám o tom vědět!