Osvětlení

Světlo se stínítkem

Nejjednodušší, ale účinná a efektivní varianta. Skládá se ze saunového světla s žárovkou a stínítka, které může být rohové nebo vertikální. Stínítka se vyrábí buď ze dřeva nebo z nerezu. Alternativně lze světlo umístit bez stínítka pod lavici. Mezery mezi deskami lavic pak na stěně vytvoří zajímavý efekt slunce.

Světlo s dřevěným stínítkem

Světlo s nerezovým stínítkem

LED osvětlení

LED pásky představují zajímavou efektovou variantu osvětlení, která je oblíbená i vzhledem k příznivé ceně. LED osvětlení může mít buď teplou bílou barvu, barevnou změnu (RGB) nebo kombinaci obou (RGBW). Bílé LED osvětlení lze spínat přímo z řídící jednotky, u barevné změny již potřebujete buď nástěnný nebo dálkový ovladač. LED pásky se umísťují buď do hran lavic nebo do zádové opěrky (směrem nahoru či dolů). LED nelze umístit do stropu, kde je nejvyšší teplota.

Bílé LED v zádové opěrce

Barevné RGB LED v hraně lavice

Optická vlákna

Hvězdné nebe navozující pocit, že ležíte pod hvězdnou oblohou, se skládá ze svazku skleněných optických vláken (pro infrasauny postačí i plastová vlákna), která mohou mít různou tloušťku či koncovku. Dle počtu vláken si volíte hustotu hvězdného nebe, tedy zda se bude jednat spíše o efektové osvětlení nebo o hlavní zdroj světla. Jednotlivá vlákna lze rozmístit i do tvaru nejznámějších souhvězdí. Hvězdné nebe může být buď klasické bílé nebo s barevnou změnou. Barvy pak můžete měnit na ovládacím panelu nebo třeba vzdáleně přes aplikaci.

Optická vlákna umístěná v horní liště